Valymas sausu ledu

Sausasis ledas gaminamas iš skystos angliarūgštės. Sumažinus slėgį ir greitai garinant skystos būsenos angliarūgštę, gaunama kietos būsenos angliarūgštė, t. y. sausasis ledas. Sausojo ledo temperatūra yra apie -79°С, tankis – iki 1600 kg/m³. Sausasis ledas yra netoksiškas.

Sausojo ledo panaudojimas valant įvairius paviršius

Viena didžiausių sausojo ledo, ne kaip šaldymo agento, panaudojimo sričių yra srautinis paviršių valymas. Valymas sausuoju ledu naudojamas daugelyje pramonės šakų: elektromechanikos, maisto, poliuretano ir plastmasės, spausdinimo, restauravimo ir kitose  pramonės šakose. Tai greito ir efektyvaus srautinio apdirbimo alternatyva tradiciniams gamybinės įrangos valymo metodams.

Apdirbimo sausojo ledo srautu procesą sudaro 3 etapai:

  1. Kinetinis: kai sausojo ledo granulių greitis suspausto oro sraute padidėja ir granulės kontaktuoja su valomu paviršiumi garso greičiu, sausojo ledo granulės trupina ir atskiria apdirbamo paviršiaus dangą.
  2. Terminis: žema sausojo ledo granulių temperatūra (-79°С) padidina dangos trapumą; danga sutrupinama ir atskiriama. Taip sausojo ledo granulės prasiskverbia į dangą.
  3. Sublimacinis: sausojo ledo granulės, prasiskverbusios pro dangą, betarpiškai sublimuoja (iš kietos būsenos tiesiogiai pereina į garų būseną). Granulės tūris padidėja iki 700 kartų; drauge vyksta analogiškas sprogimui poveikis, kurio metu pakeliama danga nuo valomo paviršiaus.

Valymo sausuoju ledu privalumai:

  • nelieka papildomų valymo atliekų;
  • nepažeidžiami valomi paviršiai;
  • nereikalauja ardymo;
  • sausas valymo procesas.

 

PDF  Parsisiųsti brošiūrą PDF formatu apie ABTECH LT teikiamas paslaugas

valymas sausu ledu aviacijoje

VALYMAS SAUSUOJU LEDU AVIACIJOJE

Valymas sausuoju ledu  puikiai tinka aviacijos pramonėje. Valant šiuo būdu, idealiai pašalinamos sudegusios anglies, variklio išmetimo sistemoje esančios apnašos. Taip Plačiau »

valymas sausu ledu po gaisro

VALYMAS SAUSUOJU LEDU PO GAISRO

Valymas sausojo ledo srove užtikrina greitą ir veiksmingą suodžių, nemalonaus kvapo, vandens padarytos žalos šalinimą. Sausas ledas nepažeidžia elektros instaliacijos, Plačiau »