valymas_sausu_ledu

Sausasis ledas gaminamas iš skystos angliarūgštės. Sumažinus slėgį ir greitai garinant skystos būsenos angliarūgštę, gaunama kietos būsenos angliarūgštė, t. y. sausasis ledas. Sausojo ledo temperatūra yra apie -79°С, tankis – iki 1600 kg/m³. Sausasis ledas yra netoksiškas.
Sausojo ledo panaudojimas valant įvairius paviršius
Viena didžiausių sausojo ledo, ne kaip šaldymo agento, panaudojimo sričių yra srautinis paviršių valymas. Valymas sausuoju ledu naudojamas daugelyje pramonės šakų: elektromechanikos, maisto, poliuretano ir plastmasės, spausdinimo, restauravimo ir kitose  pramonės šakose. Tai greito ir efektyvaus srautinio apdirbimo alternatyva tradiciniams gamybinės įrangos valymo metodams.

Apdirbimo sausojo ledo srautu procesą sudaro 3 etapai:

  1. Kinetinis: kai sausojo ledo granulių greitis suspausto oro sraute padidėja ir granulės kontaktuoja su valomu paviršiumi garso greičiu, sausojo ledo granulės trupina ir atskiria apdirbamo paviršiaus dangą.
  2. Terminis: žema sausojo ledo granulių temperatūra (-79°С) padidina dangos trapumą; danga sutrupinama ir atskiriama. Taip sausojo ledo granulės prasiskverbia į dangą.
  3. Sublimacinis: sausojo ledo granulės, prasiskverbusios pro dangą, betarpiškai sublimuoja (iš kietos būsenos tiesiogiai pereina į garų būseną). Granulės tūris padidėja iki 700 kartų; drauge vyksta analogiškas sprogimui poveikis, kurio metu pakeliama danga nuo valomo paviršiaus.
  • nelieka papildomų valymo atliekų;
  • nepažeidžiami valomi paviršiai;
  • nereikalauja ardymo;
  • sausas valymo procesas.

Spaustuvių įrengimų valymas sausuoju ledu

spaustuviu rengimu valymas

Iki 50 proc. greitesnis ir efektyvesnis valymas, mažinantis įrangos sugadinimo tikimybę. Sausas ledas gali būti naudojamas visų spaustuvių tipų įrengimų valymui.

Plačiau

Valymas sausu ledu restauracijoje

Valymas sausu ledu mediena

Sausasis ledas gaminamas iš skystos angliarūgštės. Sumažinus slėgį ir greitai garinant skystos būsenos angliarūgštę, gaunama kietos būsenos angliarūgštė, t. y. sausasis ledas. Sausojo ledo temperatūra yra apie -79°С, tankis – iki 1600 kg/m³. Sausasis ledas yra netoksiškas.

Plačiau

Valymas sausuoju ledu po gaisro

Valymas sausu ledu po gaisro

Valymas sausojo ledo srove užtikrina greitą ir veiksmingą suodžių, nemalonaus kvapo, vandens padarytos žalos šalinimą. Sausas ledas nepažeidžia elektros instaliacijos, vamzdžių ar kitų abrazyviniam poveikiui lepių paviršių. Sausojo ledo srove galima panaikinti ar gerokai sumažinti po gaisro susidariusį kvapą. Paprastai, praėjus 24 valandoms po valymo, kvapas nejaučiamas (kitu atveju taikomas ozonavimas).

Plačiau

Valymas sausuoju ledu maisto pramonėje

valymas_sausu_ledu

Maisto pramonė turi išlaikyti higienos ir švaros standartus,todėl gamybos įranga turi atitikti visus keliamus reikalavimus. Maisto perdirbimo ir pakavimo įranga apsineša riebalais, vašku, klijais ir kitomis apnašomis. Tradiciniai valymo metodai, kaip valymas vielos šepečiais, abrazyvais, tirpikliais, reikalauja daug laiko, yra mažai veiksmingi, lyginant su sausuoju ledu. Didelė maisto ir gėrimų gamintojų dalis, jau įvertino valymo sausuoju ledu pranašumą, kaip nekenksmingą, tausojantį įrengimus, nepaliekanti antrinių atliekų valymo būdą.

Plačiau

Valymas sausuoju ledu aviacijoje

valymas sausu ledu pramonė

Valymas sausuoju ledu puikiai tinka aviacijos pramonėje. Valant šiuo būdu, idealiai pašalinamos sudegusios anglies, variklio išmetimo sistemoje esančios apnašos. Taip pat leidžia greitai ir efektyviai išvalyti krovininių lėktuvų skyrius. Kadangi, tai sausas valymas, nereikia laukti kol paviršius išdžius, jo nereikia šluostyti ar pakartotinai valyti. Visi nešvarumai yra šalinami vienu metu, nepažeidžiant elektros kebelių, jungtukų ir variklių. Tai paprastas ir efektyvus būdas pašalinti dažus ar kitą nepageidaujamą paviršių, nepažeidžiant valomo objekto. Sauso ledo valymo universalumas leidžia valyti tiek vietoje, tiek remonto dirbtuvėse.

Plačiau